петък, 27 януари 2012 г.

Топ 50 на най-влиятелните личности в социалните медии (Форбс) СПИСЪК




Форбс публикува списък на 50 най-влиятелни личности в социалните медии. Автор на проучването е Хайдн Шонеси. Той използва възможностите на PeekYou. Методът се базира на това с колко онлайн влиятелни и активни хора си свързан и кой е свързан с тях в социалните мрежи.


Ето и списъка на топ 50-те най-влиятелни личности в социалните медии, които имат значими последователи:

#1. Chris Brogan @chrisbrogan - Chris, Президент на Human Works, има коефициент 3,019
#2. Ann Handley @marketingprofs. Ан управлява блог за маркетинг, има коефициент 2,962
#3. Guy Kawasaki @guykawasaki, бивш сътрудник на Apple, известен блогър, 2,651
#4. Gary Vaynerchuk @garyvee, видео-блогър, роден в СССР (Беларус),коефициент 2,332
#5. Scott Stratten @unmarketing коефициент  2,218
#6. Robert Scoble @scobleizer, блогър - 2,216
#7. Glen Gilmore @glengilmore от Gilmore business network, коефициент 1,944
# 8. Liz Strauss @lizstrauss, от Sucessful Blog, коефициент 1,827
#9. Jason Falls @jasonfalls, Social Media изследовател, 1,822
#10. Mari Smith @marismith, Facebook експерт, 1,806
#11. Scott Monty @scottmonty, начело на социалните медии на Ford 1,776
#12.Renee Blodgett @magicsaucemedia, основател на We Blog The World , 1667

#13. Pam Moore @pammktgnut от Zoom Factor, 1,583
#14. Jeff Bullas @jeffbullas (Това е любим мой блогър, пише за социални медии и успешни практики в блоговете) - 1,568
#15. Paul Barron @paulbarron, 1,470
# 16. Ted Coine @tedcoine, автор на блога switchandstick, 1,468
#17 Brian Solis @briansolis, един от най-уважаваните имена в социалните медии 1,439
#18. Chris Voss @chrisvoss, от The Chris Voss Show,  1,434
#19. Eve Mayer Orsburn @linkedinqueen, LinkedIn експерт,  1,405
#20. SusanCooper @buzzedition 1,325
#21. Lori Ruff @loriruff,  1,310
#22. Jay Oatway @jayoatway, 1302

#23. Jeremiah Owyang @jowyang от Altimeter Group 1262




#25. Mike O’Neil @mikeoneilrocks, LinkedIn специалист, 1206

#26. Lori Taylor @lorirtaylor, от Social Caffeeine, 1197

#27. Steve Farnsworth @steveology 1185

#28. Neal Schaffer @nealschaffer, от Windmill Networking, 1158

#29. Viveka Von Rosen @linkedinexpert 1123

#30. Jason Yormark @jasonyormark 1077

#31. Marsha Collier @MarshaCollier 1063
#32. Wendi Moore @wendimooreagncy 1051
#33. Chris Abraham @chrisabraham 1014

#34. Yacine Baroudi @fastake 1010

#35. Mark Davidson @markdavidson 985

#36.  Michele Smorgon @maxoz 924

#37. Jeff Jarvis @jeffjarvis 919

#38. Steve Rubel @steverubel 915

#39. Shelley Kramer @shellykramer 894

#40. Christopher Penn @cspenn 892
#41. Diane Rayfield @dianerayfield 877

#42. Kristi Hines @kikolani 874
#43. Vicki Flaugher @smartwoman 849

#44. Maz Nadjm @mazi 816

#45. Amy Porterfield @amyporterfield 805

#46. David Meerman Scott @dmscott 792

#47. Laurel Papworth @silkcharm 791

#48 Mark Schaefer @markwschaefer 784

#49. Dede Watson @dede_watson 777

#50.Amber Naslund @ambercadabra 773



източник: Haydn Shaughnessyhttp://www.forbes.com/

Няма коментари:

Публикуване на коментар

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...